Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altunok, Bilim Merkezini Gezdi

Haber Okunma Sayısı: 114

Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezine gelen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Şehit Veysel Balcı okulu öğrencileri ile birlikte bilim merkezini gezdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’le birlikte öğrencilere ev sahipliği yapan Başkan Altunok, öğrencilere bilim merkezini gezdirerek merkez hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

“Belediye olarak ilçemizde eğitim-öğretime yönelik hizmetlerimize devam ediyoruz” diyen Başkan Altunok, “İlçemize bağlı Taşucu mahallesinde hizmete açtığımız Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezi ve Kütüphanemizden öğrencilerimizin faydalanmalarına ve bilgi sahibi olmalarına olanak sağlıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarda ilçe merkezinde eğitim-öğretim gören çocuklarımız ve gençlerimizin yanı sıra komşu ilçe ve illerden gelen öğrencilerimizin de bilim merkezimizden faydalanmasına ve kendilerini geleceğe hazırlamalarına destek veriyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımız bu bilim merkezimizden mutlaka faydalanmalıdır.

 

Bu merkezi hizmete açmamızın başlıca sebepleri arasında eğitime destek olmak, bilime meraklı gençlerimizin belki de yıllarca keşfedilmeyecek yeteneklerini ortaya çıkarmak, bu yolla hem öğrencilerimizin geleceğini aydınlık etmek, hem de öğrencilerimizin fikirleriyle insanlığa katkı koyacakları icatlarını ortaya çıkarmak ve onlara ulaşabilmektir. Bilim merkezimiz öğrenci ve gençlerimiz için büyük bir imkandır. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başladığı günlerde tüm öğretmen ve öğrencilerimizi bilim merkezini görmeye davet ediyorum” dedi.

İçerisinde mars yüzeyi ve robotu, dünya güneş ay modeli, sonsuzluk koridoru, uzay çadırı, denge tüneli, robot, suda dalga ile elektrik üretiminin de yer aldığı 50’ya yakın bilim aletini öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte inceleyen Başkan Altunok, öğrenciler ve öğretmenlerle de bir hatıra fotoğrafı çektirdi.