Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altunok, Gaziler Gününü Kutladı

Haber Okunma Sayısı: 100

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Atatürk Anıtında düzenlenen programa katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Jandarma Kıdemli Albay Gazi Mustafa Kalın yaptı. “Bizler Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcileriyiz” diyen  Kalın konuşmasında, “Bizler şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı, al bayrağımızın sonsuza dek dalgalanma ve devletimizin her ne koşul olursa olsun dimdik ayakta kalma sebepleriyiz.

Bu gururla taşıdığımız Gazi unvanı atamızdan intikal eden en büyük mirasımızdır. Büyük bedeller ödenerek vatan yapılan bu topraklar bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da büyük Türk milletinin kahraman evlatları tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. Bizler Türk İstiklal ve Cumhuriyetinin ebedi bekçisiyiz.

Bu karar sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize rahmet ve şükranlarımı sunuyorum. Unutulmasın ki ümitlerin bittiği yerde Türk’ün kudreti başlar” dedi.

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’ta Gaziler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Şanlı tarihimiz şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla doludur. Gazilerimiz Türkiye Cumhuriyeti tarihinde destanlar yazan onur abidelerimizdir. Vatan ve milletimizin istikbal ve huzuru için gözünü kırpmadan canlarını ortaya koyan aziz gazilerimizin gününü kutluyorum.

Bize bu toprakları vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm şehitlerimize, gazilerimize ve isimleri bilinmeyen tüm kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyor ve tüm gazilerimizin gününü tebrik ediyorum” diye konuştu.

Tören Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan saldırısında gazi olan Özel Harekat Polisi Nuri Bozkurt ve Kıbrıs Gazisi Galip Yılmaz tarafından okunan şiirlerle son buldu.