- Advertisement -

Altunok, “Silifke’miz Festivalle Şenlenecek”

0 31

- Advertisement -

Altunok, “Silifke’miz Festivalle Şenlenecek” 
Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok bu yıl 49. düzenlenecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali ile ilgili hazırlık çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.
Sadık Altunok başkanlığında Haziran ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumunda bir araya gelen belediye meclis üyeleri, plan ve proje müdürlüğünün yanı sıra bütçe komisyonundan  gelen raporları da değerlendirmeye aldılar. Yapılan karşılıklı görüşmelerden sonra gündeme gelen maddeler oy birliği ile karara bağlandı. Haziran ayı olağan meclis toplantısı gündeminin en önemli maddeleri arasında yer alan ve bir önceki toplantıda komisyona sevk edilen Silifke Belediyesi tarafından kullanılacak olan kredi talebi oy birliği ile kabul edildi. 
Silifke Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı ikinci oturumunda konuşan Belediye Başkanı Sadık Altunok, bu yıl 49. düzenlenecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali ile ilgili hazırlık çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi. Başkan Altunok konuşmasında,  “Pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra festivalimizi büyük bir coşku ve sevinçle kutlamaya hazırlanıyoruz. Bu yıl kutlayacağımız festivalimizi 20-26 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Bu konuda komitemiz tüm hazırlıklarını sürdürüyor. Yöremize özgü yörük kıl çadırlarının kurulması, yöresel yemeklerimizin yanı sıra ilçemizde yetişen meyvelerimizin tanıtılması ve  konuklarımıza ikram edilmesini amaçlıyoruz. Sergi açılışlarımız, yerli ve yabancı halk oyunları guruplarımızın gösterileri, sportif faaliyetler, ses yarışmaları, yöremize özgü batırık ve yoğurt yarışmalarımız da festival etkinliklerimiz arasında yer alacaktır. Halka açık olarak sürecek festivalimizde ayrıca ünlü ses sanatçıları Koray Avcı, Kıraç, Derya Uluğ, Sefo, Berkay, Murat Boz ve Derya Bedavacı da halkımıza ve konuklarımıza çok güzel bir müzik ziyafeti sunacakladır.  Silifkeli hemşerilerimiz ve misafirlerimizin coşkulu bir festival yaşayabilmeleri için tüm hazırlıklarımıza devam ediyoruz” diyerek çalışmalarda kendilerine her zaman destek veren belediye meclis üyelerine teşekkür ettiğini bildirdi.

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı