Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altunok, Yeşilovacık’ta İncelemelerde Bulundu

Altunok, Yeşilovacık’ta İncelemelerde Bulundu

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, ilçeye bağlı Yeşilovacık mahallesi deniz sahilinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye olarak yapımına devam ettikleri Yeşilovacık mahallesi deniz sahili düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altunok, 15.000 metrekarelik parkurdan oluşan parkı önümüzdeki günlerde halkın hizmetine sunacaklarını açıkladı. Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Silifke Belediye Başkanı Altunok, “Hazırladığımız modern ve sağlıklı projelerle ilçemize bağlı tüm mahallelerimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Denize sahili olan Taşucu, Atakent ve Yeşilovacık mahallelerinde başlattığımız deniz sahili düzenleme projemize devam ediyoruz. Bu projelerimizle birlikte ilçe halkımıza, tatil amaçlı gelen yerli-yabancı misafirlerimize daha kaliteli, sağlıklı ve modern hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Önem verdiğimiz projelerin başında yer alan Yeşilovacık deniz sahili düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 15.000 Metrekarelik bir alan üzerinde yapımını sürdürdüğümüz projemizin artık sonuna geliyoruz. Yapımını tamamlamak üzere olduğumuz bu parkta KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ın adını yaşatmayı planlıyoruz. Yavru vatanımız KKTC’nin bu güne gelmesinde büyük emekleri olan kurucu cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ın adını Silifke’mizde yaşatmanın heyecanı içerisindeyim. Kıbrıs savaşında Türkiye’den çıkan ilk destek kıtasının çıkış noktası olarak ta bilinen parkta Kıbrıs Savaşında kullanılan tanklar ve değerli büyüğümüz Rauf Denktaş’ın büstü de yer almaktadır. Ayrıca parkımızda Türk bayrağımız ve yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bayrağı da yer almaktadır.  Hayatını, Kıbrıs davası uğruna mücadele ederek geçiren merhum cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ın adını Silifke’mizde sonsuza kadar yaşatacağız” dedi.

İçerisinde yürüyüş yolları, çevre aydınlatmaları, cafeler, çocuk oyun gurubu ve spor aletleri, koşu alanı, oturma alanları ve sahil voleybol sahalarının yapımının sürdüğü Yeşilovacık deniz sahili düzenleme projesini yerinde inceleyen Başkan Altunok, daha sonra Mahalle Muhtarı Rıdvan Alçın ve Taşucu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Küpük’le birlikte Yeşilovacık mahallesinde vatandaşları ziyaret etti.