Silifke Haber, Silifke Vefat Haberleri, Silifke Son Dakika Haberler, Silifke 33 Haber, Silifke Trafik Kazası, Silifke Belediyesi Haberleri
Altunok’tan 18 Mart Mesajı

Altunok’tan 18 Mart Mesajı

Altunok’tan 18 Mart Mesajı. Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Altunok’tan 18 Mart Mesajı

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yayınladığı mesajında, “ Çanakkale Zaferi’ni kazandıran atalarımızın kahramanlığını, cesaretini, vatanını savunmak için verdiği onurlu direnişi iyi algılamak ve bu vatan için nelerin feda edildiğini, ne acılar çekildiğini gelecek kuşaklara anlatmamız gerekmektedir.

Vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusu muhteşem bir destanı Çanakkale’de yazmıştır. Milletimizin birlik ve beraberliğini gösteren bu zafer, binlerce şehidin verildiği Çanakkale Savaşları’nda yansıtılan bu ruh, bugün hepimizin kılavuzudur.

Tarihe baktığımızda, haksızlığa karşı her zaman dik duran bir milleti görüyoruz. Çanakkale ise bu dik duruşun son yüz yıla damgasını vuran sembolü olmuştur. Bu nedenle Çanakkale’yi iyi anlamalı ve zihnimizden hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Orada hayatlarını hiçe sayan atalarımızı iyi tanımamız, o insanların içindeki cevheri keşfetmemiz gerek.

Tarihte büyük bir savaşın cephesi olan Çanakkale, bu gün orada hayatını yitiren farklı milletlerden binlerce insanı ile adeta dünyaya barış mesajları veriyor. Onun için Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişte kalan bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz çağdaş medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynağıdır.

Onun içindir ki Çanakkale Zaferi’ni kazandıranların kahramanlığını, cesaretini, vatanını savunmak için verdiği onurlu direnişi iyi algılamak ve bu vatan için nelerin feda edildiğini, ne acılar çekildiğini gelecek kuşaklara anlatmak gerek. Çanakkale Tarihin değiştiği Geleceğin yeniden yazıldığı yerdir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.