- Advertisement -

Altunok’tan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

0 18

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

- Advertisement -

Peygamber Efendimizin güzel ahlakını örnek almanın birlik ve beraberliğimizi güçlendirmemizde en önemli kaynak olacağını belirten Başkanvekili Altunok, mesajında şu ifadelere yer verdi

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizi iyi anlayıp, idrak etmeliyiz. Çünkü O, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik etmiştir. İnsanların en hayırlısı, Allah’ın son peygamberi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Hz. Muhammed’in (S.A.V) evrensel mesajı, sevgi, barış ve merhamettir.

O’nun bu mirasına, emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Peygamber Efendimiz bize; ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir.

Bu yüzden O, anılmaktan çok anlaşılmayı hak eden nadide bir şahsiyettir. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyor, Silifkeli hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı