- Advertisement -

Kredi Borcumu Atmden Ödeyebilir Miyim?

0 50

Öncelikle şunu belirtelim ki, bir bankaya borç ödemek o bankadan borç almaktan daha kolaydır. Bankalar tarafından müşterilere verilen kredi ve kredi kartları borçlarının ödenmesi için bankalar çeşitli imkanlar sunmaktadır.

- Advertisement -

Bulunduğumuz dönem itibariyle bankacılık işlemlerinin gelişmiş olması, her türlü bankacılık işlemlerini kolayca yapmamıza imkan sağlar.

Çekmiş olduğunuz bireysel kredi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredi çeşitlerinin ödemelerini ATM üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunu yapmak çok kolay ve zahmetsizdir.

Ayrıca ödemelerde belirtilen son ödeme tarihinin mesai saati bitiminde de gün sonuna kadar devam etmesi, gecikme faizi işlenmemesi için de bir avantajdır. Mesai saati bitiminden, gün sonuna kadar olan süreçte kredi borcunuzu ödemek için mevcut banka şubeleri kullanılamayacağından, ödemelerinizi atm ya da daha farklı kanallar aracılığı ile yapmanız gerekmektedir.

Kredi Borcumu Atm’den Nasıl Öderim?

İlk olarak yapmanız gereken, size en yakın ilgili banka ATM’sine ulaşmak olacaktır. Ulaştığınız ATM cihazının arızalanmış olma ihtimalini göz önünde bulundurarak, alternatif bir ATM düşünmek de yararınıza olacaktır.

ATM üzerinden kartsız işlem menüsüne erişerek, sırası ile “Para Yatırma” butonuna bastıktan sonra “Kredi Kartı Borcu Ödeme” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneği de tıkladıktan sonra bir sonraki aşama olan “Bireysel Kredi Ödemesi” butonu ile ödeme işlemine başlayabilirsiniz.

Burada sizden istenen kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra ödemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

ATM Dışında Kredi Ödemesi Yapabileceğim Bir Yol Var Mı?

Kredi ödemelerinizi banka ATM’leri üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz gibi, bu ödemeleri farklı kanallar aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bunlardan en basit olanı, size en yakın banka şubesine mesai saatleri içerisi de giderek, kimliğiniz ile yapacağınız ödemelerdir.

Gişe üzerinden sıra numarası alarak işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca Cepbank ve İnternet Bankacılığı üzerinden de ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı