Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MESKİ Akıllı Vezne Sistemi Taşucu’da

Haber Okunma Sayısı: 237

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Akıllı Vezne Sistemleri (AVS) kurulumunu Silifke ilçesi Taşucu mahallesinde gerçekleştirdi. Bu sayede vatandaşlar su faturası ödemelerini ve borç sorgulama işlemlerini, bulundukları yerden 7/24 gerçekleştirebiliyor.

Vatandaşlar, su faturalarını artık otomatik vezneden 7/24 ödeyebilecek

MESKİ, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kentin tüm ilçelerinde, vatandaşların hayatını kolaylaştıran çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. MESKİ; Silifke İlçesi Taşucu mahallesinde Akıllı Vezne Sistemi yerleştirdi.

Vatandaşlar, MESKİ veznelerinde 7 gün 24 saat su faturası ödemesi ve borç sorgulaması yapabiliyor. Bu hizmet sayesinde, online ödeme yapamayan veya kırsal bölgeden şehir merkezine gelemeyen aboneler, su faturalarını artık otomatik vezneden ödeyebilecek. Veznelerde, akıllı sayaçlar için olan kart dolum işlemi de yapılıyor. MESKİ, özellikle kırsal bölgelerde ve nüfus hareketlerinin fazla olduğu lokasyonlarda 7/24 borç sorgulamasının yapılabildiği ve su faturalarının ödenebildiği AVS’lerin sayısını artırmayı planlıyor. Ayrıca, MESKİ veznelerinde Mersin 33 Kart’ın satışı ve yüklemesi de kredi veya banka kartı aracılığıyla, 24 saat kesintisiz bir şekilde kolaylıkla yapılabilecek.