- Advertisement -

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, anneleri unutmadı

0 40

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Anneler günü dolayısıyla Huzurevi, Otizmli Çocuklar Yaşam Merkezi, tarlada çalışan işçileri, Taşucu ve Atayurt mahallelerinde kurulan sem pazarlarını ziyaret etti.

Başkan Altunok, Anneler günü nedeniyle yaptığı ziyaretlerde hem annelerin gününü kutladı hem de günün anısına birer çiçek ve çeşitli hediyeler verdi.

“Başımızın tacı olan annelerimizi bir gün değil, her gün sevelim ve kıymetini bilelim” diyen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı açıklamada,  “Örf ve geleneğimizden aldığımız öğretiyle hem de yüce dinimizin bize öğretmiş olduğu bilgiler ışığında annelerimizin bizdeki yeri sadece bir gün değil, yılın 365 günü hatırlanmaya layıktır. Hepimiz bir annenin evladıyız. Yüce dinimiz, Ayet-i Kerime’de ‘Biz insana, ana-babasına iyilik etmesini tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle taşıdı ve zahmetle doğurdu’  buyrulmuştur. Bu sebepledir ki, Peygamber Efendimiz de “Cennet anaların ayaklarının altındadır” diyerek anneye saygıyı emretmiştir. Henüz doğmadan bizler için fedakar olan annelerimiz yaşamları boyunca aynı hassasiyetler bizlerin üzerinde varlıklarını hissettirmektedir. Başımızın tacı olan annelerimizi bir gün değil, her gün sevelim ve hatırlayalım. Bugün anneler günü olması nedeniyle huzurevimizde, otizmli çocuklar yaşam merkezinde, tarlada çalışan annelerimizi, Taşucu ve Atayurt mahallelerimizde kurulan semt pazarlarında esnaflık yapan veya pazar alışverişine gelen annelerimizle bir araya gelerek günlerini kutladık. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, hepsine sağlıklı günler diliyorum” dedi.

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı