- Advertisement -

Silifke’de Salgın Sonrası İlk Cuma Namazı Kılındı

0 7

Son Dakika Silifke Haberleri – Mersin Silifke’de koronavirüs (Kovid-19) kapsamı nedeni ile uzun süredir Cuma Namazı kılınmıyordu. Uzun bir aradan Silifke’liler şehir stadyumu, kapalı pazar yeri, Yeni mahalle Evyap Akdeniz Çocuk parkı ve bazı camilerde birlikte saf tuttu.

- Advertisement -

Silifke Belediyesi Olarak Tüm Tedbirleri Aldık

“Hemşerilerimizin, ibadetlerini güvenle gerçekleştirmeleri için belediye olarak gerekli tüm tedbirleri aldık” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye ekiplerinin namaz öncesi cemaate sosyal mesafe kontrolünün sağlanması, maske takılması ve ellerin dezenfekte edilmesi yönünde bir dizi çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Aylar önce Bilim Kurulu tarafından alınan karar gereğince camilerde ibadet yasaklanmıştı. Normalleşme sürecinin başladığı şu günlerde ilk defa Cuma namazını belirlenen açık alanda milletimiz hep birlikte eda etti.

Silifke’liller Belirlenen Alanlarda Cuma Namazı Kıldı

İlçemizde de şehir stadyumu, kapalı pazar yeri, Yeni mahalle Evyap Akdeniz Çocuk parkı ve bazı camilerimizde vatandaşlarımız Cuma namazlarını kıldılar.

Belediye ekiplerimiz de belirlenen bu yerlerde namaz öncesi sosyal mesafeye uyulması, maske takılması ve ellerin dezenfekte edilmesi gibi halk sağlığının korunmasına yönelik bir çalışma yürütmüştür.

Belediye olarak amacımız halkımızın sağlığının korunmasıdır. Korona virüs salgını ile ilgili tedbirlerin alınması ve bu tedbirlerin yürütülmesi için belediye olarak çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı