- Advertisement -

Silifke’de Yangınlar Korkuttu

silifke'de yangınlar
0 17

Silifke Haberleri – Silifke’de yangınlar sonucu ilçeye bağlı Keben ve Bahçederesi mahallelerinde otluk alanlar yandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi yangınlar büyümeden söndürüldü.

- Advertisement -

Silifke’de Yangınlar Söndürüldü

Keben ve Bahçederesi (Kayabaşı) mahallelerinde  çıkan yangın alanında incelemelerde bulunan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, açık alan, orman ve anız yangınlarına karşı dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili vatandaşları uyardı.

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile birlikte Keben ve Bahçederesi (Kayabaşı) mahallesinde çıkan yangın alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Keben Mahallesi Muhtarı Murat Temur ve Bahçederesi Mahallesi Muhtarı Eyüp Özet’le ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Yangınlara davetiye çıkarmamak için çok dikkat edilmesi gerektiğini belirten Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Keben ve Bahçederesi mahallelerimizde meydana gelen yangınlar Orman İşletme Müdürlüğü ve diğer kurumlarımıza bağlı itfaiye ekiplerimiz tarafından kısa sürede kontrol altına alınmıştır.  Meydana gelen bu yangınlara biz de belediye olarak araçlarımızla su takviyesinde bulunduk. Keben ve Bahçederesi mahallelerinde meydana gelen yangınlarda çok şükür can kaybı olmamıştır. Özellikle yaz aylarında artan yangınların başlıca sebepleri piknik, bahçe temizliği ve anızların yakılması ile ilgilidir. Özellikle çeşitli nedenlerle bahçelerde ve tarlalarda yakılan ateşler, yangınlara davetiye çıkarmaktadır. Vatandaşlarımız kontrollü olarak yaktığını düşünse de küçük bir rüzgârda kontrolden çıkan anız yangınları ve diğer ateşlerin insanların canını ve malını tehdit edebilmektedir” diyerek vatandaşları yangınları önlemede daha duyarlı davranmaya davet etti.

Son günlerde meydana gelen yangınların üzüntü verici olduğuna değinen Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’da Keben ve Bahçeresi halkına ve mahalle muhtarlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Yangınların çıkışında insan faktörünün önemine işaret eden Silifke Kaymakamı Nazlı, “Maalesef tüm uyarılara rağmen duyarsız kişilerin dikkatsizlikleri sebebiyle yangınlar çıkıyor. Ormanlarımız, doğamız bizlere emanet. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı