Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Silifke’ye Kardeş Şehir’den Destek

Haber Okunma Sayısı: 17

Silifke Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Bergkamen Belediyesi, depremzedelere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla hazırladığı tekerlekli sandalye ve diğer malzemeleri Silifke’ye ulaştırdı.

Bu yardım malzemelerini teslim alan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, engelli depremzedelerin yanı sıra tüm engelli vatandaşlara ulaştırılacağını belirtti.

Başkan Altunok, Silifke Belediyesi olarak toplumun her kesimiyle iç içe olduklarını ve engelli-engelsiz ayrımı yapmadan hizmet verdiklerini vurguladı.

Almanya’daki kardeş şehir Bergkamen Belediye Başkanı Bernd Schafer ile yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan yardım malzemeleri, Silifke’ye karayoluyla ulaştırıldı.

Ayrıca, Almanya’da yaşayan Silifkeli hayırsever iş insanı İsak Çırak’ın da destekleriyle bu malzemeler ilçeye gönderildi. Malzemeler arasında tekerlekli sandalye, yardımcı yürüteç, baston, ortopedik bandaj ve koltuk değneği gibi ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.

Başkan Altunok, “ilçede misafir edilen depremzedelere ve ilçede yaşayan engelli ihtiyaç sahiplerine bu malzemelerin dağıtılacağını söyledi. Kendilerine bu anlamlı destekleri veren Bergkamen Belediye Başkanı Bernd Schafer’e, Türk Federasyonu’na, iş insanı hemşehrimiz İsak Çırak’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu zorlu dönemde böylesine önemli bir destek sağlayan kardeş şehirler arasındaki dayanışma ve işbirliğinin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.”dedi.