- Advertisement -

SÖZ UÇAR YAZI KALIR

0 14

        Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (BÖF) Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri tarafından çocuklarımızın üreten birey olmaları, kendilerine olan özgüvenlerini arttırmaları, ailelerin ve çocukların Devletimize olan bağlılığını güçlendirmeleri, Polis-Halk işbirliğinin ve güven duygusunun oluşturulması amacıyla sosyal ve kültürel projeler yapılmakta ve bu projelerle genç ve çocuklarımızın her zaman yanlarında olunduğu gösterilmektedir. Bu kapsam da “Söz Uçar Yazı Kalır ” projesi Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içine girilerek 10 Lise ve 2 Ortaokul olmak üzere toplam 12 eğitim kurumunda, 129 öğrenci ve 21 öğretmenin katılımlarıyla, öğrencilerin kendi hikayelerini öğretmenleri eşliğinde yazmaları sağlanmış ve öğrenciler tarafından yazılan bu hikayeler kitap haline dönüştürülerek Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından 2000 adet basımı yapılmıştır.
        Projenin tanıtım ve sertifika töreni Mersin Öğretmen Evinde Mersin Valisi Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet ASLAN, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem KOCA,  proje içerisinde yer alan öğrenci, öğretmen ve ailelerin katılımı gerçekleştirilmiştir.
        Proje kapsamında öğrenci ve öğretmelere kendi yazdıkları kitaplar ile çeşitli hediyeler verilmiştir.
         

 
 
 

Kaynak

- Reklam -

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı