Silifke Haber, Silifke Vefat Haberleri, Silifke Son Dakika Haberler, Silifke 33 Haber, Silifke Trafik Kazası, Silifke Belediyesi Haberleri

Taşucu iskelesi aydınlığa kavuştu

Yıllar önce karanlığa terkedilen Silifke’ye bağlı Taşucu mahallesinin denizle buluşma noktası olan Halk İskelesi, Silifke Belediyesi tarafından yeniden ışıklandırıldı.

Taşucu Mahallesinde yürütülen çalışmaları değerlendiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Geçmiş dönemlerde belediyeler tarafından inşa edilen ve yıllar içerisinde kentin simgeleri arasında yerini alan Taşucu Halk İskelesi, bilinmeyen bir nedenle karanlığa gömülmüştü. Enerji hattı kesilen iskelede yıllardır devam eden gece aydınlatması kesintiye uğradı. Akşam saatlerinde balık tutmak ve ailece yürüyüş yapmak için Halk İskelesini kullanan halkımızı karanlığa mahkum eden kesintiyi belediye olarak giderdik. Mevcut elektrik sistemlerinde yaptığımız yenileme çalışmalarının ardından Taşucu iskelemizi yeniden aydınlattık.  Sahilde konumlandırılan gece-gündüz sensörü, havanın kararmaya başladığı anlarda aktif hale gelerek iskeledeki tasarruflu LED aydınlatmalara elektrik ulaştırıyor. Günün uzadığı ve kısaldığı dönemlere adapte olarak enerji israfının önüne geçen sistem, Taşucu İskelesinin müdavim balıkçılar ve ziyaretçiler tarafından rahatça kullanılmasını sağlıyor. Akşam saatlerinde Taşucu İskelesini ve sahili ziyaret eden vatandaşlarımız, sağlıklı, güvenli ve aydınlık yürüyüş yollarına kavuştular. Halka hizmet, hakka hizmettir anlayışı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Silifke Belediye Başkanı Altunok ayrıca “Taşucu Mahallemizin sahil yolu peyzaj düzenlemesi, aydınlatma, duş ve wc yapım ihalesini yaparak çalışmalara başladık. Bu çalışmamızı önümüzdeki yıl yaz sezonuna bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Bahriye Üçok parkı içerisinde atıl durumda olan kafeterya, wc ve büfeler için yenileme ihalesi hazırlıklarımız devam etmektedir. Aralık ayı içinde ihaleye çıkarmayı planlıyoruz. Göreve geldiğimiz günlerde Taşucu Mahallemizin imar planı yoktu. Belediye olarak bu konu üzerinde bir çalışma başlatarak devlet karayolu üzerindeki bölgenin imar planını hazırladık. Taşucu’muzun kalkınmasına, gelişmesine ve büyümesine destek olduk. Bunun yanı sıra yapımı tamamlanamayan kapalı pazar yerini hızla tamamlayarak halkımızın ve pazarcı esnaflarımızın hizmetine sunduk. Taşucu’nda halkımızın büyük ihtiyaç duyduğu belediyemizin sorumluluk alanında bulunan ara yollar ve sokaklar üzerinde de bir asfaltlama çalışması başlatacağız” diyerek Taşucu mahallesi ile ilgili olarak yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.