Silifke Haber, Silifke Vefat Haberleri, Silifke Son Dakika Haberler, Silifke 33 Haber, Silifke Trafik Kazası, Silifke Belediyesi Haberleri
toz torbasız süpürge

Toz Torbasız Süpürge Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Piyasada pek çok toz torbasız süpürge modeli var, bu yüzden elektrikli süpürge alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmekte fayda var.

Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Özellikleri

Torbasız elektrikli süpürge, kir ve kalıntıları toplamak için tek kullanımlık toz torbası kullanmayan bir elektrikli süpürge türüdür. Bunun yerine, dolduğunda boşaltılabilen sabit bir toz haznesi kullanır. Torbasız bir elektrikli süpürge, temizlendikten sonra tekrar kullanılabilen yıkanabilir filtrelere de sahip olabilir.

Torbasız bir elektrikli süpürge için tasarımın hijyenik olması önemlidir. Bu nedenle, sızdırmazlığı iyi olan ve kapağı kolay açılan bir toz haznesi olan model arayın. Diğer bir avantajı ise sürekli toz torbası almak zorunda kalmamanızdır.

HEPA Filtre

Bazı torbasız elektrikli süpürgeler, toz partiküllerinin yüzde 99,9’unu tutan HEPA (yüksek verimli partikül hava) filtrelerini içerir. Bu onları özellikle alerjisi veya astımı olan kişiler için yararlı kılar.

HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) filtreleri, 0,3 mikron kadar küçük olanlar da dahil olmak üzere tüm toz partiküllerinin neredeyse yüzde 100’ünü yakalayabilir.Bu, cihazları alerjiden muzdarip insanlar için ideal hale getirir.

Bununla birlikte, HEPA filtreleri, geleneksel modellerden daha hızlı tıkanma eğiliminde oldukları için evcil hayvan sahipleri için her zaman uygun değildir.

Turbo Fırça

En yaygın olarak kullanılan elektrikli süpürgeler, zemini iyice temizleyen bir turbo fırça başlığa sahiptir. Ancak birçok kişi,temizlikte turbo fırça başlığının sağladığı faydayı bilmiyor.

Turbo fırça başlığının yüksek bir emiş gücü vardır. Normal bir  başlık fırçanın ulaşamayacağı  köşe ve çatlaklarındaki tozu temizleyebilir.

Örneğin, evde bir köpeğiniz veya kediniz varsa, döner fırça işlevini kapatarak evcil hayvanınızın tüylerini kanepenizden veya halınızdan temizlemek için turbo fırçayı kullanabilirsiniz. Bu, evinizde evcil hayvanlarınız varsa evinizi temiz tutmanızı kolaylaştırır.

Torbasız elektrikli süpürgelerin avantajları, genellikle dezavantajlarından daha ağır basmaktadır.

Toz Torbasız Süpürgelerin Avantajları

  • Elektrikli süpürgeniz için yedek torba almanıza gerek yok.
  •  Elektrikli süpürgenizin ne kadar kirli olduğunu görebilir ve yeterince temiz olduğunu düşündüğünüzde temizlemeyi bırakabilirsiniz.
  •  Temizledikten sonra ne kadar kir topladığınızı görebilirsiniz, bu çok tatmin edici 🙂
  • Evcil hayvanınız varsa, o zaman torbasız bir elektrikli süpürge, evcil hayvanlar genellikle insanlardan daha fazla kir ürettiğinden, yedek torbalarda size çok para kazandıracaktır.

Toz Torbasız Süpürgelerin Dezavantajları

  • Kire dokunmaktan hoşlanmıyorsanız , o zaman torbasız bir elektrikli süpürgeyi temizlemek sizin için en iyi seçenek olmayabilir.
  • Torbasız elektrikli süpürgelerin ana dezavantajı, torbalı elektrikli süpürgelerden daha sık boşaltmanız gerekmesidir.
  • Hazne ve filtre temizliğinin daha kısa sürelerde yapılması gerekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.