Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tatil Yapmak Lüks Müdür?

  Günümüz koşullarında insanlar, ağır

  Günümüz koşullarında insanlar, ağır iş yükü ve zaman sıkıntısıyla boğuşurken, hayatın amansız akışı içinde durup bir nefes alma ihtiyacını sıklıkla hissetmektedirler. Böyle anlarda bulunduğu şehirden adeta kaçarcasına uzaklaşmak ve kafasını meşgul eden tüm sorunlardan bir süreliğine de olsa kaçmak fikri çok cazip gelmektedir. Tatil bu kadar çekici bir seçenek olarak karşısında dururken çoğu insan bunu gerçekleştirmeyi ertelemek ya da vazgeçmek durumunda kalmaktadır.

  Tatile Çıkmanın Önünde Duran Engeller Nelerdir?

  Çoğu insan gezme, eğlenme ve dinlenme imkanı sunan tatili lüks olarak görmekte ve günlük hayatın içindeki zorunlu ihtiyaçlarına ayırdığı bütçe için yük oluşturabileceği kaygısıyla tatil planlarından vazgeçmektedir. Yani bütçe meselesi tatilin lüks sayılmasındaki en önemli sebep olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir diğer sebep ise boş zaman konusudur. Çalışma saatlerinin fazla olması birçok insanı bu fikirden alıkoymaktadır. Tatil için bütçe ayırabilecek çoğu insan işinin akışını bozmak istememesi ve işle ilgili muhtemel fırsatları kaçırma riski dolayısıyla tatile çıkmayı lüks olarak kabul etmektedir.

  Tatil Bir İhtiyaç Mıdır?

  Tatil yapmak Avrupa’daki insanlar için çok olağan olmasına karşın ülkemizde yeni yeni kazanılmaya başlayan bir alışkanlıktır. Düzenli gelir ve yaşam standardının iyileşmesiyle doğru orantılı olarak tatil yapanların sayısı artmakta ve tatil bir lüks olmanın ötesinde ihtiyaç olarak algılanmaktadır. Tatile karar verirken yapılacak harcamanın miktarından çok beklentiler ön plana çıktığında, tatilin lüks mü yoksa ihtiyaç mı olduğu noktasında daha anlamlı cevaplar alınacağı muhakkaktır.

  Tatilin satın alınacağı tur şirketi ile bu anlamda karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak yerinde olacaktır. Alınacak hizmetin kalitesi, tatilin süresi ve gidilecek bölgenin uzaklığı gibi faktörler tatilin maliyetini belirlemekte ve tatilcilere değişik fiyat aralıklarında seçenekler sunarak beklentiler karşılanmaya çalışılmaktadır.

  İnsanlar Tatilden Neler Beklemektedir?

  Daha eski yıllarda geleneksel olarak bayramlarda, sömestri da veya yaz tatillerinde köye, memlekete giderek yapılan aile, eş, dost ziyaretleri tatil olarak kabul görürken, şimdilerde butik veya yıldızlı otellerde, her şey dahil konseptli tatiller daha çok tercih edilmekte ve insanlara yeni yerler görme, hoşça vakit geçirme, dinlenme ve farklı kültürleri tanıma imkanı sunmaktadır.